Greft Hesaplama

greft hesaplama, Konya traşsız saç ekimi,medklinik,konya,saç,ekim,saç ekim merkezi,saç ekimi,konya saç ekimi,saç ekimi konya,konya saç ekimi merkezleri,merkezi

konya saç ekimi, saç ekimi, medklinik, konya, saç, ekim, saç ekim merkezi, saç ekimi, konya saç ekimi, saç ekimi konya, konya saç ekimi merkezleri, merkezi, fiyat, fiyatları, botoks, dhi, analiz, karaman saç ekimi, niğde saç ekimi, afyon saç ekimi, aksaray saç ekimi, ısparta saç ekimi, burdur saç ekimi, kırşehir saç ekimi


Greft kelimesi saç ekimi yaptıracak kişilerin sık sık karşısına çıkan bir kelimedir. Greft kısa anlamı ile kök manasına gelmektedir. Saç ekimi sırasında ense bölgesinde iki kulak arkası bölgesinden mikro motor ile alınan saç içeren doku parçasıdır. Bu doku parçasında saç telleri bulunur.

Bu saç tellerinin sayısı kişiden kişiye değişmekle beraber 2 li ,3 lü olabilir.Bunun anlamı ekilmiş saç miktarını hesaplarken ekilen greft miktarının 2,3 katı saç ekimi yapılmış anlamına gelmektedir.(Örnek:3500 greftlik bir ekimde 7000-8000 saç teli nakli yapılmış olur.)

Saç ekiminden önce hekim ve uzman ekip tarafından öncelikle greft alınacak bölge değerlendirilir. Bu bölgenin verimine göre seans sayısı ve seans aralıkları belirlenir. Buradaki amaç hem maksimum greft miktarını kullanmak hem de greft alınan bölgede ekim sonrası herhangi bir açıklığın oluşmasına sebep olmamaktır.

Daha sonra ekim yapılacak bölgenin ihtiyacı olan greft miktarı belirlenir. Ve bu sayılar saptandıktan sonra ekime geçilir. Bu değerlendirmenin faydası ekim öncesi hastanın kaç greft ekileceğini bilir ve ekim sonrasında hastanın negatif bir sürpriz ile karşılaşmasının önüne geçer.