Saç Ekimi

MEDKLİNİK SAÇ EKİMİ MERKEZİ
Dr.Ziyaeddin Ercan olarak Ekibim ile beraber oluşturduğumuz Medklinik Saç Ekimi Merkezi olarak Konya , Niğde, Karaman ,Aksaray ,Afyon ,Kırşehir ,Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye de ve yurtdışında da Avrupa ve Orta Doğu ağırlıklı olmak üzere saç ekimi,sakal ekimi,bıyık ekimi yapmakta  ve saç tedavileri ile hizmet vermekteyiz.
Medklinik Saç Ekimi Merkezi olarak farkımız ise
*Doktor kontrolünde işlem yapmaktayız.
*Danışanlarımızı işlem öncesinden başlamak üzere işlem sırasında ve işlem sonrasında bir yıl boyunca yakın dan  takip etmekteyiz.
*Yaptığımız Saç Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi yaptıran danışanlarımız ile sonuç garantili olarak anlaşmakta danışanlarımıza vaat ettiğimiz sonuç noktasında danışandan kaynaklı bir sorun olsa bile arkasında durmakta kesin memnuniyeti esas kabul etmekteyiz.
* Saç Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi sonrası danışanlarımızı yakından takip etmekte belli aralıklarda Konya da iseler kliniğimize çağırmakta Konya dışında iseler Watsapp üzerinden takip etmekteyiz.
*Özellikle Saç Ekimi sonrası ikincil amacımız hâlihazırda var olan saçlarında takibini yapmakta dökülmelerini önlemek için gerekli tedavilerini başlamaktayız. (Ektiğimiz saçlar kesinlikle dökülmemektedir.)
*İşlem sürecinin bir ameliyat olduğu bilinci ile hareket etmekte saç ekimine uygun steril ortamda işlemi gerçekleştirmekteyiz.
*Butik bir klinik olarak çalışmakta Saç Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi yapılacak danışanlarımızın ekimleri bizzat kliniğimizin genel koordinatörü ve koordinatörü tarafından yapılmaktadır.
* Saç Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi düşünen danışanlarımıza bulundukları ilde örneğin Niğde, Aksaray, Karaman, Kırşehir, Ankara vb. veya yurtdışında Viyana, Berlin, Amsterdam, Dubai vb daha önce Medklinik Saç Ekimi Merkezinde Ekim yaptırmış hastalarımız ile bizzat temasa geçmelerini sağlamakta, ekim kararında danışanlarımızın kafalarında en ufak bir tereddüt kalmadan kliniğimize güvenmeleri esas amacımız olmaktadır.

*Medklinik Saç Ekimi Merkezi olarak temelde iki önemli hassasiyetimiz vardır.
      * Saç Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekimine karar vermek zor bir karardır. Bu kararı Medklinik Saç Ekimi Merkezinde yaptırmaya karar veren danışanlarımızın istisnasız memnun olmaları
     *Her ektiğimiz Saç Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi bizim için bir reklamdır. Ve her danışanımızı gören yeni danışanlarımız olması esastır.
Saç Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi Nedir?
Ekim  öncesi danışanlarımızın saç analizleri yapılarak ekime uygun vaka oldukları ne tür bir ekim tekniğinin uygulanacağı ekim bölgelerin ne kadar greft ekileceği, eski fotoğrafları ve hasta istekleri de baz alınarak ön saç çizgisi belirlenmesi gerçekleştirilir.
Saç Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekiminde lokal anestesi ile bölge uyuşturulmaktadır.  (işlem süreci ağrısız olmaktadır.)çok ince uçlar ile (0,7 )mikro motor aracılığı ile arka iki kulak arası bölgeden uygun kıl kök(greft)leri alınır. Alınan kıl kök(greft)leri ekim sürecine kadar uygun ortamlarda saklanır. Daha sonra ekim yapılacak bölgede kanallar açılarak bu alınan kök (greft)lerin nakli sağlanır. Bu yöntem FUE yöntemi olarak bilinir.
Diğer bir yöntem olan DHI da ise yine aynı şekilde alınan kök (greft)ler bu iş için özel üretilmiş kalemler vasıtası ile kanal açılmadan ekim yapılır. DHI tekniğinin avantajlı yönleri ekimde daha iyi yön verebilme, daha sık ekim yapabilme, daha hızlı iyileşme ve saç kesimi yapmadan ekim yapabilme olarak sıralanabilinir. Özellikle sakal ekimi, bıyık ekimi, kaş ekimi ve lokal saç ekimlerinde DHI yöntemi sıklıkla kullandığımız yöntemdir.
Saç Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi Sonrası
Ekim sonrası danışanlarımız ertesi gün normal hayatlarına dönmektedirler.3 gün kliniğimizde danışanımızın ilk saç yıkaması gerçekleştirilmekte, yine son yıkaması olan 7. Yıkama yine kliniğimizde yapılmaktadır.
Ekilen kök(greft )lerin yaklaşık %80 ni ilk 2 aylık dönemde dökülmekte bu dökülmenin akabinde çıkmaya başlamakta danışanlarımız 6 .ayda saçlarını taramaya başlamakta bu çıkış süreci yaklaşık 1 yıl sürmektedir.
Bu süreçte hem ekilen kök (greft)lerin verimli çıkması hemde hali hazırda ki eski saçlarının dökülmesini önlemek için ilaç tedavisi başlanmakta, uygun şampuan lar önerilmekte, PRP desteği sağlanmaktadır.
Sonuç olarak iyi Saç Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi nin başlıca kriterleri
*yüz yapısına uygun ön saç çizgisi, bıyık ve sakal çizgisi oluşturmak,
*Ekim yapılan bölgeye maksimum kök (greft)ekilerek sık bir ekim yapmak
*Ekim yapılan bölgeye kök (greft)lerin uygun açılarda yön vererek yerleştirmek
Ekim sonrası başarı kriterimiz ise ekim yaptıran danışanımızı ilk defa gören birinin ekim yapıldığını bilmemesi sonucu gayet doğal olmasıdır.